Cześć!

Miło nam, że tutaj zaglądacie! Jeżeli to czytacie, to pewnie chcielibyście wiedzieć parę rzeczy o nas i o naszej pracy. Nazywam się Tomasz Knapik, a moją partnerką jest Ania. Tworzymy fotograficzny duet, który wzajemnie się uzupełnia. Na co dzień mieszkamy w Warszawie. Reportaże oraz sesje wykonujemy na terenie całej Polski i za granicą.

Fotograf Tomasz Knapik

Tomasz

Fotografia stała się bliska mojemu sercu już ponad 10 lat temu, kiedy to odkryłem, jaką wspaniałą jest przygodą, ale i wyzwaniem. Podążam wciąż tą drogą mimo, że miała ona wiele ostrych zakrętów. Nie przeczytacie u mnie, że „fotografia to moja pasja” albo, że „jak robię to, co kocham, to nie przepracuję ani jednego dnia w swoim życiu”. Wszystkie osiągnięcia, które zdobyłem do tej pory, zawdzięczam przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy nad samym sobą. Staram się po prostu „robić dobrą robotę”.

Fotografia ślubna

Moją główną specjalnością jest fotografia ślubna. W branży pracuję już od 2010 roku, mam za sobą ponad 300 ślubów, a swój warsztat szlifowałem pod pilnym okiem Bartosza Jastala. Bartosz jest uznawany za pioniera artystycznej fotografii ślubnej w Polsce oraz był jednym z najczęściej nagradzanych i docenianych reportażystów w międzynarodowym konkursie WPJA (Wedding Photojurnalist Association). Posiadam także aktualny Certyfikat Partnera Honorowego Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, potwierdzający najwyższą jakość oferowanych przeze mnie usług, jak i zaufania, którym obdarzyli mnie czołowi konsultanci ślubni w Polsce. Do tej pory fotografowałem w takich krajach, jak Anglia, Irlandia, Niemcy, Belgia, Austria, Włochy, Szwajcaria i Turcja.


partner honorowy logo

Film ślubny

Oprócz fotografii, fascynuje mnie również dźwięk. Połączeniem tych dwóch dziedzin stał się dla mnie film. Poza własną działalnością, pracuję jako operator w Czarodzieje Wspomnień – wspólnie robimy magiczne filmy ślubne. Jeżeli marzy Wam się taka pamiątka, to koniecznie dajce znać albo piszcie bezpośrednio do Czarodziejów. Prywatnie realizuję teledyski muzyczne i spoty reklamowe.

Tomasz_Czarodzieje_Wspomnień_by_LMFOTO

Zdjęcie dzięki uprzejmości LMFOTO.

Poza ślubami

Moja praca nie ogranicza się tylko do zdjęć ślubnych. Staram się wciąż przekraczać swoje granice i poszerzać horyzonty, realizując się także w innych dziedzinach fotografii. Z powodzeniem wykonuję sesje wizerunkowe, reklamowe, kulinarne, zdjęcia wnętrz, fotografuję także konferencje firmowe i eventy biznesowe. Pracowałem m. in. dla takich klientów jak: ING Bank Śląski, mBank, JWP Rzecznicy Patentowi Warszawa, GFT Technologies SE, Kopex S.A., Futureal, Krajowa Izba Gospodarcza, Hitachi Poland, Vislow Resort oraz Leadership Source.

Prywatnie

Uwielbiam odkrywać nową muzykę – jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Zanim sięgnąłem po aparat, widziałem siebie raczej jako perkusistę. Mam także kochaną suczkę rasy beagle, a wolnych chwilach między sesjami lubię poprzerzucać trochę żelastwa na siłowni.

Ania

Nazywam się Ania i od trzech lat jestem drugą połówką fotograficznego duetu. W firmie poza fotografią okolicznościową, dbam o kontent na mediach społecznościowych, kontaktuję się z klientami, a także piszę teksty na stronę czy bloga. Choć to nie reguła, podczas reportażu ślubnego, będąc drugim fotografem, skupiam się najczęściej na drugoplanowych elementach oraz detalach.

Prywatnie

Początek mojej przygody z fotografią nie był spektakularny. Nikt się przecież nie rodzi mistrzem w swojej dziedzinie. Pierwszy aparat kupiłam z zaoszczędzonych pieniędzy. Cała moja dotychczasowa wiedza na temat fotografii uległa zmianie, gdy poznałam Tomka. Dzięki niemu stała się ona moim sposobem na życie i nowym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Prywatnie jestem fanką naturalnych kosmetyków i wszystkiego co ma związek z przyrodą. Moje serduszko dzielę również z każdym napotkanym czworonożnym przyjacielem (czyt. pieskiem).

TKP_Tomasz&Ania

Zamknij MENU